Marius Copil US Open Tenis Marius Copil, eliminat de la US Open: s-a retras in setul 3 al meciului cu Marin Cilic
Data publicarii: Marti 28 August 2018, 21:53
Data actualizarii: Marti 28 August 2018, 21:58

Marius Copil s-a retras de la Flushing Meadows din primul tur al US Open 2018, cand era condus de Marin Cilic cu scorul de 7-5, 6-1, 1-1.

Copil a inceput meciul foarte bine si s-a gasit in situatia de a servi pentru a castiga primul set, insa croatul a revenit spectaculos si s-a impus, anulandu-i adversarului sau toate sansele de a prelua controlul partidei.

Sportivul nostru a acuzat dureri si a cerut interventia medicilor, fiind vizibil disconfortul fizic.

In urma acestui rezultat, Romania ramane fara niciun reprezentant pe tabloul de simplu masculin la ultimul turneu de Grand Slam al anului, US Open.