SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA 6-0 6-0 | MECI PERFECT pentru Halep! Nicio greseala si Simona e in sferturi la Madrid! Cine e urmatoarea adversara

SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA Halep Madrid Simona Halep SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA LIVE simona halep madrid Tenis SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA LIVE
Data publicarii: Miercuri 08 Mai 2019, 14:03
Data actualizarii: Miercuri 08 Mai 2019, 14:09

AICI TOATE FAZELE PARTIDEI!

SIMONA HALEP 6-0 6-0 VIKTORIA KUZMOVA

GAME! SET! MECI! Simona Halep se califica in sferturi dupa un meci perfect din partea ei! Kuzmova nu a avut replica si confruntarea se incheie dupa doar 45 de minute! Urmatoarea adversara a romancei va fi castigatoarea duelului Barty - Putintseva!

Setul 2

5-0 Simona e la un game de sferturi! Meci de antrenament pentru Halep!
4-0 BREAK la 0!
Kuzmova nu reuseste niciun punct castigator!
3-0
Simona defileaza! Kuzmova cere interventia antrenorului
2-0 BREAK la 0 pentru Halep!
1-0
Simona incepe in forta si setul al doilea! Kuzmova se chinuie sa gaseasca solutii, insa nimic nu ii iese

Setul 1

6-0 SET! Simona incheie prima mansa a partidei cu un break la 0!
5-0
Simona isi face serviciul si e la un game de castigarea primului set dupa doar 17 minute!
4-0 BREAK Halep!
Kuzmova nu gaseste raspuns pentru jocul bun al Simonei si romanca se desprinde in primul set!
3-0
Simona isi face serviciul si e 3-0 dupa 8 minute de joc. Romanca nu ii da nicio sansa slovacei
2-0 BREAK Halep!
Desi Kuzmova a reusit cateva lovituri bune, Simona ii fura, in cele din urma, serviciul!
1-0
Game la 0 pentru Simona!

***A inceput partida! Simona Halep serveste prima!

UPDATE: La Madrid picura, astfel ca organizatorii au luat hotararea sa traga acoperisul peste arena Manolo Santana!

Cele doua jucatoare au iesit la incalzire si vor incepe in curand confruntarea din optimi!

Simona Halep s-a calificat in optimi la Madrid dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Johanna Konta, scor 7-5 6-1.

Halep o va intalni in aceasta faza a competitiei pe Viktoria Kuzmova, locul 46 mondial, miercuri, de la ora 13:00. Partida este prima a zilei programata pe arena Manolo Santana.

Viktoria Kuzmova a trecut in turul al doilea de Carla Suarez Navarro in doua seturi, scor 6-4 7-6, dupa ce in primul tur a invins-o pe Julia Goerges, tot in doua seturi, cu 7-5 6-4.

Jucatoarea slovaca are 20 de ani si se afla, in prezent, pe locul 46 in clasamentul WTA.

Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul WTA. Cea mai buna performanta a ei este o semifinala la Libema Open in 2018, cand a fost invinsa insa de Kirsten Flipkens.

Cu 14 trofee ITF in palmares, Kuzmova are si o finala la US Open la junioare in 2016. Ea este recunoscuta pentru serviciul extrem de puternic, fiind clasata pe locul 5 in topul jucatoarelor cu cei mai multi asi in primele 3 luni ale anului!

HALEP: "Inca nu sunt 100%!"

Simona Halep a reusit sa castige fara mari emotii duelul din turul 2 al turneului de la Madrid in fata Johannei Konta, scor 7-5, 6-1. Simona a vorbit dupa partida despre starea ei fizica de la primul turneu dupa accidentarea de la FED Cup.

"A fost un meci dificil pentru ca ea are multa incredere, in setul secund stiam cum sa joc. Ma simt mult mai bine, nu sunt chiar 100%, dar incerc sa fiu linistita pentru ca simt jocul, ma simt bine pe teren.

Tot mai aproape de locul 1 mondial

In urma victoriei cu Johanna Konta, Simona Halep are sanse din ce in ce mai mari sa ramana pe locul 2 WTA si poate spera chiar la primul loc, in cazul unei eliminari a lui Naomi Osaka in sferturi si o victorie a Simonei in finala turneului!

Calificata in optimi, Simona mai are nevoie de 2 victorii pentru a avea garantata pozitia a 2-a in clasamentul WTA.

"Nu o cunosc (pe Kuzmova), nu am jucat impotriva ei, voi urmari cateva meciuri cu ea, ma voi concentra insa asupra jocului meu si abia astept meciul", a spus Simona Halep dupa partida castigata cu Johanna Konta.