SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA 6-0 6-0 | STATISTICA CRIMINALA in cel mai rapid meci de la Madrid! Cifrele IREALE ale meciului alb facut de Halep

SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA Halep - Kuzmova Halep Madrid Simona Halep simona halep madrid Tenis SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA 6-0 6-0 | STATISTICA CRIMINALA in cel mai rapid meci de la Madrid! Cifrele IREALE ale meciului alb facut de Halep
Data publicarii: Miercuri 08 Mai 2019, 14:26
Data actualizarii: Miercuri 08 Mai 2019, 14:36

Simona Halep a obtinut a doua sa victorie la 0 din cariera in optimile turneului de la Madrid.

Simona Halep a trecut defiland de Viktoria Kuzmova in optimile turneului de la Madrid. 6-0 6-0 a fost scorul confruntarii care a durat doar 45 de minute.

Intalnirea este cu atat mai speciala intrucat daca Simona a castigat 12 game-uri in meci, Kuzmova a facut doar 12 puncte in aceasta partida.

Jucatoarea din Slovacia nu a gasit raspuns in fata Simonei Halep, cu toate ca pana in aceasta faza a competitiei ea le-a invins pe Julia Goerges si Carla Suarez-Navarro.

Simona Halep va juca in sferturi la Madrid cu invingatoarea din partida Ashleigh Barty - Yulia Putintseva.