VIDEO Simona Halep nu s-a abținut! "Semnul" frustrării după eșecul chinuitor din meciul cu Ons Jabeur

Simona Halep - Ons Jabeur Simona Halep simona halep madrid Tenis
Data publicarii: Miercuri 04 Mai 2022, 14:16
Data actualizarii: Miercuri 04 Mai 2022, 16:45

Simona Halep a fost eliminată miercuri după amiază de Ons Jabeur, în sferturile turneului de la Madrid, scor 3-6, 2-6

În sferturile turneului de la Madrid, Simona Halep nu și-a putut camufla nervii nici în actul inaugural, nici în setul al doilea.

Plină de nervi în actul secund al meciului cu Ons Jabeur, Simona Halep nu și-a putut reprima o pornire "marcă înregistrată". La scorul de 3-6, 2-3, după o eroare neforțată, eleva lui Patrick Mouratoglou și-a eliberat nervii lovind cu racheta de suprafața roșiatică de la Caja Magica.

Simona Halep, un car de nervi

Simona nu a găsit soluții tactice de a contracara jocul variat al tunisiencei și semnele de frsutrare i s-au citit și pe chip. Și-a reproșat de mai multe ori loviturile care nu i-au intrat și a părut că nu are capacitatea de a o pune în încurcătură pe Jabeur.

Imediat după ce a lovit pentru a cincea oară cu racheta terenul de joc, Simona a scos din termobag o nouă rachetă cu care a terminat partida.