Simona Halep Bianca Andreescu Darren Cahill Tenis Simona Halep, EXASPERATA in meciul cu Andreescu! "Am ratat deja o suta de mingi. Ridic mingea prea mult!"
Data publicarii: Luni 28 Octombrie 2019, 16:23
Data actualizarii: Luni 28 Octombrie 2019, 16:30
Darren Cahill a intervenit in al doilea set al meciului dintre Simona Halep si Bianca Andreescu, transmitandu-i Simonei ca are nevoie de 6-7 minute de joc excelent pentru a rasturna situatia.

Cahill a intrat pe teren la scorul de 4-4, transmitandu-i Simonei un imbold si intreband-o daca este pregatita sa castige acest meci. Halep a dat din cap afirmativ, la finalul urmatorului dialog:

Darren: Rezista acolo, forteaza mai mult pe backhand-ul ei!

Simona: Da, dar am ratat deja o suta de mingi! Ridic mingea prea mult. Nu pot sa joc fara serva si fara forehand.

Darren: Da, o ridici prea mult. Simona, e primul meci dupa o perioada mai grea, e normal sa fie dificil.

Simona: Terenul opreste mingea, nu reusesc sa o simt.

Darren: Gandeste-te ca peste 5-6 minute, daca reusesti sa te concentrezi si sa joci foarte bine, vom sta aici de vorba la scorul de 1-1 la seturi si totul se va schimba. Cateva minute de concentrare, poti s-o faci, Simona!

Darren Cahill a profitat de o pauza medicala luata de Bianca Andreescu, cauzata de o rana minora la picior, in urma careia canadianca a inceput sa sangereze usor. Arbitrul de scaun a sesizat imediat acest lucru si a intrerupt desfasurarea partidei pentru 5 minute.