Camila Giorgi, cea mai acidă conferință de presă de la Roland Garros: a plecat după câteva secunde

Camila Giorgi Roland Garros 2022 Camila Giorgi conferinta de presa Roland Garros 2022 Tenis WTA Tenis
Data publicarii: Miercuri 25 Mai 2022, 13:12
Data actualizarii: Miercuri 25 Mai 2022, 13:11

Camila Giorgi n-a stat mai mult de un minut la conferința de presă organizată după victoria din primul tur la Roland Garros 2022.

Camila Giorgi (30 de ani, 30 WTA) a învins-o pe Shuai Zhang (41 WTA), scor 3-6, 6-2, 6-2, în runda inaugurală a turneului de la Roland Garros, ediția 2022.

Sportiva din Italia a avut o apariție neobișnuit de scurtă, la conferința de presă organizată după meci.

Camila Giorgi, conferință de presă de 60 de secunde, după primul tur la RG 2022

„Felicitări, Camila! E prima dată în aproape un an când câștigi o partidă în care ai pierdut primul set. Vorbește despre asta,” au fost cuvintele moderatorului, la începutul conferinței de presă.

„Cred că e un lucru foarte bun. Sunt mulțumită. Sunt fericită, cu siguranță,” a declarat Camila Giorgi, doar ca să afle că nu va primi nicio altă întrebare, prin urmare s-a ridicat și a părăsit sala de conferințe.

Momentul a amintit de o altă intervenție curioasă de-ale italiencei. La Wimbledon 2019, Giorgi spunea, în fața jurnaliștilor, că nu urmărește tenisul, mai ales tenisul feminin, din care face parte.

În turul secund la Paris, Camila Giorgi se va duela cu Yulia Putintseva (27 de ani, 37 WTA), care a trecut de Irina Bara (27 de ani, 112 WTA), scor 6-3, 6-1.