A inlocuit-o pe Simona Halep la Singapore si a dat lovitura: Kiki Bertens, in semifinale la Turneul Campioanelor

KIKI BERTENS Naomi Osaka Singapore Turneul Campioanelor WTA Finals Tenis A inlocuit-o pe Simona Halep la Singapore si a dat lovitura: Kiki Bertens, in semifinale la Turneul Campioanelor
Data publicarii: Vineri 26 Octombrie 2018, 12:36
Data actualizarii: Vineri 26 Octombrie 2018, 12:36

Kiki Bertens, inlocuitoarea Simonei Halep la Turneul Campioanelor, a obtinut calificarea in semifinale la Singapore.

Olandeza s-a calificat in penultimul act dup ace Naomi Osaka a decis sa abandoneze din cauza unei accidentari. Sportiva din Japonia s-a retras din meci dupa ce a pierdut primul set cu scorul de 3-6, dupa 36 de minute de joc.

Chiar daca a primit ingrijiri medicale, Osaka nu a mai putut continua. La prima participare, olandeza a reusit sa obtina si calificarea intre ultimele patru jucatoare de la Turneul Campioanelor.

In cealalta partida din Grupa Rosie se vor confrunta Angelique Kerber si Sloane Stephens, de la ora 14:30. Castigatoarea din acel meci se va califica in semifinale, apoi urmand sa se stabileasca programul semifinalelor.