VIDEO Jeonbuk Hyundai Motors, echipa lui Dan Petrescu, s-a distrat în Champions League cu ”marinarii” din Singapore!

Dan Petrescu AFC Champions League Jeonbuk Hyundai Motors Lion City Sailors Singapore Stranieri
Data publicarii: Miercuri 25 Octombrie 2023, 14:30
Data actualizarii: Miercuri 25 Octombrie 2023, 14:56

Antrenorul român luptă pentru calificarea în fazele superioare ale Ligii Campionilor Asiei.

Echipa sud-coreeană antrenată de Dan Petrescu, Jeonbuk Hyundai Motors, a jucat de la ora 13:00 meciul din etapa a treia din grupele AFC Champions League cu Lion City Sailors din Singapore.

Antrenorul român luptă pentru calificarea în fazele superioare ale Ligii Campionilor Asiei, după 2-1 cu Kitchee și 2-3 cu Bangkok United în primele două runde.

FINAL Jeonbuk Hyundai Motors - Lion City Sailors 3-0 (Jun Amano '5, Lionel Tan '33 - autogol, Moon Seon-min '57)

* Nana Boateng, fostul jucător al lui CFR Cluj, a început meciul pe banca de rezerve la echipa lui Dan Petrescu și a fost introdus în minutul 72.

LIVE VIDEO AICI

Dan Petrescu, agonie și extaz în ultima etapă din Coreea de Sud

Jeonbuk Hyundai Motors a câștigat greu sâmbătă meciul cu Daegu din play-off-ul Coreei de Sud, scor 2-1, echipa lui Dan Petrescu reușind victoria după un penalty în minutul 90.

Han Kyo-won a deschis scorul pentru Jeonbuk (30), dar gazdele au egalat repede prin Edgar (34).

Elevii lui Dan Petrescu au luat cele trei puncte după penalty-ul transformat de Gustavo (90), după care au urmat 11 minute de foc în prelungirile partidei.

În clasamentul din K League 1, Jeonbuk se află pe locul 4 după 34 de etape, în afara locurilor pentru cupele continentale.