VIDEO DEZASTRU total pentru Dan Petrescu în grupele Champions League! Penalty ratat în minutul 90, ”marinarii” din Singapore s-au răzbunat

Dan Petrescu AFC Champions League Jeonbuk Hyundai Motors Lion City Sailors Singapore Stranieri
Data publicarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 13:45
Data actualizarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 14:04

Jeonbuk Hyundai Motors, echipa sud-coreeană antrenată de tehnicianul român, a evoluat în deplasare la Lion City Sailors din Singapore.

FINAL Lion City Sailors - Jeonbuk Hyundai Motors 2-0 (Richairo Zivkovic '23 și '55) VIDEO AICI

* În minutul 90, Gustavo (Jeonbuk) a ratat un penalty acordat după consultarea VAR!

• Dan Petrescu o antrenează pe Jeonbuk Hyundai Motors din acest an

* Marcatorul gazdelor Richairo Zivkovic (ex-Ajax Amsterdam, Sheffield United, Steaua Roșie Belgrad) este un atacant născut în Olanda (pentru care a evoluat la selecționatele de juniori și de tineret) care joacă pentru naționala din Curacao și are origini în Serbia și Muntenegru.

* La Jeonbuk, Nana Boateng (ex-CFR Cluj) a rămas pe banca de rezerve.

Știrea inițială

Dan Petrescu și Jeonbuk Hyundai Motors joacă de la ora 12:00 în etapa a patra a grupelor AFC Champions League în deplasare la Lion City Sailors din Singapore.

În meciul tur, sud-coreenii lui Petrescu s-au distrat cu ”marinarii”, pe care i-au învins cu 3-0.

În clasamentul Grupei F, după trei runde, lider este Bangkok United (9 puncte), echipa din Thailanda fiind urmată de Jeonbuk (6 puncte).

Sailors sunt pe 3 (3 puncte), iar codașa grupei este Kitchee din Hong Kong, fără vreun punct.

În optimile AFC Champions League se califică, pe lângă câștigătoarele grupelor, cele mai bune 6 formații clasate pe locul 2 în cele 10 grupe.