Costel Pantilimon Denizlispor Galatasaray Superlig Stranieri Meci DE COSMAR pentru Pantilimon in Turcia! Portarul roman a incasat sase goluri de la Galatasaray si echipa sa ramane pe ultimul loc in campionat
Data publicarii: Joi 21 Ianuarie 2021, 09:03
Data actualizarii: Joi 21 Ianuarie 2021, 09:09

Costel Pantilimon a fost titular la Denizlispor in infrangerea din deplasare cu Galatasaray, scor 1-6.

La pauza tabela arata deja scor de neprezentare dupa reusitele lui Akbaba, Feghouli si Donk. In partea secunda echipa lui Pantilimon a redus din diferenta in minutul 48 prin Tusha, dar acest gol nu a facut decat sa ii infurie pe baietii lui Fatih Terim.

Autogolul lui Ozkal si reusitele lui Belhanda si Sekidika au facut ca Galatasaray sa invinga pe Denizlispor cu un scor de tenis, 6-1.

In urma acestei infrangeri, Denizlispor ramane pe ultima pozitie a clasamentului in Superliga din Turcia cu 14 puncte, iar sansele de salvare de la retrogradare sunt minime.

De partea cealalta, Galatasaray a urcat pe locul 3, depasind pe Gaziantep Gazisehir, care a pierdut in fata noii echipe a lui Marius Sumudica, Rizespor, cu scorul de 3-0.