Putea sa-i IA CAPUL daca il nimerea in fata! Romanul Morais, victima celui mai brutal atac vazut in fotbal in ultimul deceniu! A avut nevoie de 7 copci! Ce a scris Marca

Junior morais Denizlispor Gaziantep Gazisehir Fotbal extern BREAKING NEWS | Putea sa-i IA CAPUL daca il minerea in fata! Romanul Morais, victima celui mai brutal atac vazut in fotbal in ultimul deceniu! A avut nevoie de 7 copci! Ce a scris Marca
Data publicarii: Marti 16 Martie 2021, 00:53
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2021, 08:40

Junior Morais putea s-o pateasca rau de tot in meciul lui Gaziantep cu Denizlispor!

Brazilianul cu pasaport romanesc a fost victima unei intrari brutale din partea lui Ozdemir, in minutul 50 al partidei incheiate cu victoria lui Gaziantep (2-0).

Morais a avut nevoie de nu mai putin de 7 copci dupa ce Ozdemir i-a rupt pur si simplu urechea! In ciuda durerii, fostul fundas de la Astra si FCSB a ramas in teren si a contribuit la victoria lui Gaziantep. Golurile au venit in minutele 70 si 90+4!

Gaziantep a anuntat luni ca Morais e bine si ca mesajele de sustinere ale suporterilor au ajuns la el.

• BREAKING NEWS | Putea sa-i IA CAPUL daca il minerea in fata! Romanul Morais, victima celui mai brutal atac vazut in fotbal in ultimul deceniu! A avut nevoie de 7 copci! Ce a scris Marca

Morais, 34 de ani, mai are contract pana in vara in Turcia.

Dupa ce au publicat imaginile, jurnalistii de la Marca le-au descris cu urmatorul text: "Cea mai salbatica intrare pe care am vazut-o de ani buni. Ceea ce i s-a intamplat lui Xabi Alonso cu De Jong pare acum doar o mangaiere!"