Verdict pentru Denis Alibec, dupa dubla reusita impotriva lui Istanbul BB! Cat va lipsi atacantul lui Petrescu

Denis Alibec Dan Petrescub Kayserispor Turcia Fotbal extern Verdict pentru Denis Alibec, dupa dubla reusita impotriva lui Istanbul BB! Cat va sta pe in afara terenului atacantul lui Petrescu
Data publicarii: Miercuri 20 Ianuarie 2021, 23:42
Data actualizarii: Joi 21 Ianuarie 2021, 00:28

Denis Alibec s-a accidentat in partida contra lui Istanbul Basaksehir, castigata de Kayserispor cu scorul de 2-0.

Fostul jucator de la Astra a reusit o dubla, chiar la primul meci sub comanda lui Dan Petrescu. Antrenorul roman a obtinut prima victorie in Turcia in fata actualei campioane, Istanbul BB. In meciul de debut pentru Dan Petrescu la noua echipa, Kayserispor a fost invinsa de Gaziantep cu 2-1.

Alibec a deschis scorul impotriva lui Basaksehir in minutul 42 al meciului. In minutul 77, varful roman a reusit dubla, acestea fiind primele goluri pentru el in campionatul turc.

Alibec a cazut pe gazon in minutul 79 si a cerut interventia medicilor. El a fost scos de pe teren cu targa, iar dupa ce a facut RMN, verdictul medicilor a fost unul dur.

Alibec va trebui sa stea departe de teren 2-3 saptamani pentru a se reface si va rata meciurile cu Fenerbahce Kasimpasa si Alanyaspor.

Jucatorul nationalei s-a transferat in octombrie 2020 de la Astra Giurgiu la Kayserispor, pentru suma de 1,9 milioane de euro.