Mechelen 3-1 Genk! Ianis Hagi a jucat o repriza pentru Genk. "Sut spectaculos, marul n-a cazut departe de copac! La fel ca Gica Hagi"

Ianis Hagi Genk Mechelen Stranieri ianis hagi, rezerva cu mechelen
Data publicarii: Sambata 03 August 2019, 20:57
Data actualizarii: Sambata 03 August 2019, 23:34

Dupa ce a jucat un sfert de ora cu Kortrijk, Ianis a primit o repriza din partea antrenorului sau in deplasarea cu Mechelen.

MECHELEN 3-1 GENK

*** Mechelen isi ia revansa in fata lui Genk dupa infrangerea suferita in Supercupa Belgiei. Se termina 3-1!

• ianis hagi, rezerva cu mechelen

*** De Camargo face 3-1 in minutul 80!

*** In minutul 77, Mechelen a inscris pentru 2-1! Suedezul Engvall a marcat!

*** In minutul 61, Ianis a tras un sut spectaculos de la distanta, insa mingea s-a dus departe de poarta.

Sporza.be: Marul nu sare departe de copac. Sut spectaculos Ianis, mingea nu s-a dus insa asa cum a vrut el!

*** Ianis a fost introdus pe teren in minutul 46, in locul suedezului Nygren!

_____________________________________________________________________________________
Dupa ce i-a adus victoria lui Genk in prima etapa a campionatului belgian, Ianis spera sa prinda mai multe minute in teren contra lui Mechelen.

Intrat in minutul 74 contra lui Kortrijk, Hagi i-a adus victoria lui Genk la prima atingere a mingii! Si azi e rezerva, contra lui Mechelen, in deplasare. Ianis se asteapta insa sa joace un rol din ce in ce mai important la Genk odata cu depasirea perioadei de adaptare la noua echipa.