VIDEO Drăguș a înscris, dar Standard ”este în fază terminală”. Ce au făcut suporterii

denis dragus Mechelen Standard Liege Stranieri
Data publicarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 09:10
Data actualizarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 09:15

Este al doilea gol al atacantului român din acest sezon.

Standard Liege a pierdut aseară, 1-3 pe terenul lui Mechelen, în a zecea etapă din campionatul Belgiei, unicul gol al oaspeților fiind înscris de românul Denis Drăguș.

A fost a doua reușită a atacantului de 22 de ani în acest sezon, însă echipa sa trece printr-un moment foarte dificil. ”Standard nu este bolnavă, este în fază terminală”, a scris dhnet.be după ce în minutul 18 al întâlnirii scorul era deja 3-0 pentru Mechelen.

Fanii au întrerupt meciul și au plecat de pe stadion

Mulți dintre suporteri au părăsit tribunele după jumătate de oră de joc. Cei care au rămas s-au apropiat atât de mult de jucători încât arbitrului i-a fost teamă să fluiere startul celei de-a doua reprize. Partea secundă a început cu un sfert de oră întârziere!

Abia atunci a putut să intre și Drăguș. Atacantul nu se află pe lista lui Rădoi pentru meciurile naționalei din această lună cu Germania și Armenia.