Ianis Hagi Belgia Genk Oostende Stranieri Ianis Hagi, decisiv la golul cu care Genk a deschis scorul in meciul cu Oostende! Campioana Belgiei a castigat cu 3-1. Ce a facut Hagi Jr
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2019, 23:24
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2019, 23:27

Genk a invins-o cu 3-1 pe Oostende in campionatul Belgiei.

Din articol

Ianis Hagi a fost din nou titular la Genk. El a contribuit la un gol marcat de campioana Belgiei. Genk a deschis scorul in minutul 17 gratie unui autogol al lui Vargas, care a reluat in propria poarta o centrare trimisa de Ianis Hagi din corner.

Genk a condus cu 2-1 la pauza. Sylla a egalat pentru oaspeti in minutul 32, dar Onuachu a readus echipa lui Ianis Hagi in avantaj.

• Ianis Hagi, decisiv la golul cu care Genk a deschis scorul in meciul cu Oostende! Campioana Belgiei a castigat cu 3-1. Ce a facut Hagi Jr

Scorul final a fost stabilit de S. Berge in minutul 90, din pasa lui Ito.