Dan Alexa Astra Giurgiu Dinamo Liga 1 PCH Superliga ASTRA - DINAMO 3-2 | "Am si eu un mesaj pentru PCH: PISOILOR!!! Stiti unde stau, veniti!" Alexa s-a dezlantuit dupa meciul de la Giurgiu
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2019, 22:50
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2019, 22:53

Astra a invins-o cu 3-2 pe Dinamo la Giurgiu. Budescu, cu o dubla, si Crepulja au marcat pentru gazde. Popescu si Moldoveanu au punctat pentru "caini".

Dan Alexa, antrenorul Astrei, a vorbit la finalul partidei de pe stadionul Marin Anastasovici.

Injurat de fanii lui Dinamo, Alexa s-a dezlantuit la final: "Pisoilor! Ma injurati din tribune, iar pe strada vreti sa facem poze!"

"A fost un spectacol, cred ca am fost echipa mai buna. Pe langa goluri am mai avut cateva ocazii de a inscrie. Am pus presiune mare inca din debutul reprizei a doua. Le-am spus jucatorilor la pauza ca un singur moment poate schimba soarta unui joc. Le-am spus sa nu isi piarda increderea si sa nu intre in jocul adversarului.

Fotbalistii fac un antrenor mare! Eu am trei promovari. Ca sa promovezi trebuie sa joci ofensiv.

Eu joc ofensiv daca am la dispozitie jucatori ofensivi. Daca nu am, incerc sa scot maximum din ceea ce am.