Dinamo Astra Giurgiu Dan Nistor Liga 1 Superliga ASTRA - DINAMO 3-2 | "Cred ca noi am ramas la vestiare dupa pauza! Eu nu inteleg cum putem sa gresim asa!" Cum a explicat Nistor prabusirea "cainilor" de la Giurgiu
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2019, 23:05
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2019, 23:08

Astra a invins-o cu 3-2 pe Dinamo la Giurgiu.

Astra Giurgiu a batut-o cu 3-2 pe Dinamo. Budescu, de doua ori, si Crepulja au marcat pentru echipa lui Dan Alexa. Popescu si Moldoveanu au punctat pentru oaspeti. Dinamo a condus cu 1-0 la pauza dupa o prima repriza pe care a dominat-o, dar s-a prabusit in partea a doua.

Nistor: "Dupa pauza Astra a iesit de la vestiare, noi am ramas acolo"

"Cand primesti asemenea goluri...

In prima repriza nu au avut ocazii. Dupa pauza...cred ca au iesit doar ei, iar noi am ramas la vestiare. Nu stiu ce s-a intamplat, facem niste greseli pe care eu nu le inteleg. Nu se poate sa faci asemenea greseli la nivelul asta.

Cand iti da cineva mingea si scapi singur cu portarul... Normal ca daca ii dai mingea lui Budescu o sa dea gol!

E normal sa fie si suporterii suparati. Ce vreti, sa ne pupe cand pierdem?

E devreme sa vorbim despre Play Off sau Play Out, sa vedem!", a spus Dan Nistor dupa Astra 3-2 Dinamo.