Fanii lui Stuttgart sunt in delir, colegii l-au imbratisat dupa meci! Prima declaratie a lui Maxim dupa golul cu Hamburg

Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 20:20
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 20:33

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Stuttgart 1-0 Hamburg / Maxim a fost rezerva pentru Stuttgart in meciul cu Hamburg, decisiv pentru evitarea retrogradarii

Romanul a intrat in minutul 64 si a inscris golul victoriei in minutul 69, dupa o pasa de la Ibrahim Traore. La sfarsitul partidei, colegii l-au luat in brate si l-au felicitat pentru reusita.

"Trei puncte extrem de importante, dar acum trebuie sa ne vedem de treaba ca sa scapam de retrogradare", a declarat Maxim dupa meci.

In urma acestei victorii, Stuttgart a urcat in clasament, ea aflandu-se inainte de startul etapei pe penultimul loc, cel ce duce in liga a 2-a.