GOOOOL Puscas! I-a dat gol lui Buffon in Inter - Juventus! Cat s-a terminat SOCUL Inter-Juve si cum a marcat Ronaldo! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 24 Iulie 2019, 16:59
Data actualizarii: Miercuri 24 Iulie 2019, 20:52

Intrat in minutul 78 la Inter, George Puscas a transformat un penalty in superderby-ul cu Juve.

Dupa 1-1 in 90 de minute, Inter si Juventus au decis meciul disputat la Nanjing dupa loviturile de la 11 metri. Juve s-a impus. George Puscas a fost unul dintre cei 3 jucatori de la Inter care au reusit sa-i dea gol lui Buffon din penalty. Puscas a tras al doilea, dupa ce Ranocchia ratase. Longo si Borja Valero l-au iertat si ei pe Buffon.

Autogolul lui De Ligt (10) si reusita lui Ronaldo (68) au trimis meciul la penalty-uri. Cristiano a inscris dintr-o lovitura libera deviata si s-a bucurat in stilul sau caracteristic.