FOTO ȘI VIDEO Autogol de zile mari al lui Otto Hindrich, portarul titular al naționalei noastre de tineret!
![Autogol de zile mari al lui Otto Hindrich, portarul titular al naționalei noastre de tineret! otto hindrich CFR Cluj Debreceni VSC Echipa Nationala de Tineret Kisvarda FC](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/10/25/image_galleries/764031/autogol-de-zile-mari-al-lui-otto-hindrich-portarul-titular-al-nationalei-noastre-de-tineret_6_size6.jpg)
Goalkeeper-ul este împrumutat de campioana CFR Cluj la Kisvarda, în prima ligă din Ungaria.
Kisvarda FC, cu Otto Hindrich din nou integralist între buturi, a câștigat meciul de luni seara din etapa a 12-a a campionatului Ungariei, 3-2 în deplasare cu Debreceni VSC.
Unul dintre golurile gazdelor de la Debrecen a fost, de fapt, autogolul ciudat semnat în minutul 48 de Hindrich, portarul în vârstă de 20 de ani împrumutat de la CFR Cluj.
Otto Hindrich a jucat toate minutele în acest sezon la Kisvarda
Goalkeeper-ul care a evoluat titular în ultimul meci al naționalei Under 21 a României (amicalul 0-0 cu Olanda) este integralist în acest sezon în campionatul maghiar!
După 12 runde, Kisvarda se află pe locul 3 în NB I, cu 21 de puncte, sub liderul Ferencvaros Budapesta (24 de puncte, dar din doar 10 meciuri) și surpriza Kecskemeti TE (23 de puncte).
Foto și video: Kisvarda FC
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News