FOTO ȘI VIDEO Otto Hindrich a debutat în Ungaria! Portarul de 19 ani a fost integralist într-un meci nebun

otto hindrich balazs dzsudzsak CFR Cluj Debrecen Kisvarda Stranieri
Data publicarii: Luni 01 August 2022, 09:14
Data actualizarii: Luni 01 August 2022, 09:46

Goalkeeper-ul român s-a transferat în această vară de la CFR Cluj la Kisvarda, sub formă de împrumut.

Portarul Otto Hindrich (19 ani) și-a făcut duminică debutul în NB I, prima ligă maghiară, fiind integralist pentru vicecampioana Kisvarda în egalul de acasă din etapa 1, 2-2 cu Debrecen.

În minutul 85, scorul încă era 1-0 pentru gazde (gol Driton Camaj '50 - din penalty), dar finalul partidei a fost unul nebun: veteranul Balazs Dzsudzsak (ex-PSV Eindhoven, Dinamo Moscova) a egalat pentru Debrecen ('85), Rafal Makowski a adus-o iarăși pe Kisvarda în avantaj ('88), pentru ca în minutul 90+3 Donat Barany să egaleze și să stabilească scorul final, 2-2.

”Otto Hindrich a apărut supărat la interviul de după meci, fiind convins că, dacă șutul din minutul 90+3 nu ar fi fost deviat, el ar fi putut scoate mingea”, a scris Kisvarda pe site-ul oficial al clubului.

Hindrich este împrumutat la vicecampioana Ungariei de la CFR Cluj și, în mod normal, ar urma să revină vara viitoare la campioana României.

Următorul meci al lui Kisvarda este joi, în deplasare cu Molde FK din Norvegia, în turul 3 preliminar din Conference League.

Foto și video: Moricz Csaba / Kisvarda FC