rangers celtic Ianis Hagi Stranieri Atac ironic al echipei lui Ianis dupa victoria cu Celtic din Cupa: "Cea mai buna echipa din tara!" Ce au postat
Data publicarii: Duminica 18 Aprilie 2021, 20:07
Data actualizarii: Duminica 18 Aprilie 2021, 20:10

Rangers si Celtic s-au intalnit in optimile de finala le Cupei Scotiei!

Dupa victoria categorica din campionat, Rangers a eliminat-o pe rivala Celtic si din Cupa Scotiei. Echipa lui Gerrard s-a impus cu 2-0 in optimi, prin golul lui Davis si autogolul lui Kenny.

Ianis Hagi nu a prins niciun minut de joc in meciul cu Celtic de pe Ibrox, Gerrard alegand sa faca o singura schimbare, in minutul 80.

• Atac ironic al echipei lui Ianis dupa victoria cu Celtic din Cupa: Cea mai buna echipa din tara! Ce au postat

La finalul meciului, Rangers a profitat de victorie pentru un atac ironic la rivali. Pe contul de Facebook au publicat doua poze, una de pe o cladire, iar alta cu o macara pe care era proiectata stema lui Rangers. Pe cladire era o proiectie cu jucatorii, alaturi de titlul cu numarul 55 si intrebarea: "Ne puteti vedea acum?"

In descrierea pozei au pus mesajul: "Cea mai buna echipa din tara!"