Ianis a jucat 20 de minute cu Hibernian. TOT ce a facut pentru Rangers: doua suturi de la distanta, 4 pase, 12 atingeri si un dribling

Ianis Hagi Hibernian rangers Scotia Steven Gerrard Stranieri
Data publicarii: Duminica 11 Aprilie 2021, 22:34
Data actualizarii: Duminica 11 Aprilie 2021, 22:43

Rezerva la Rangers in startul meciului cu Hibernian, Ianis Hagi a intrat in minutul 72 in echipa lui Rangers, in locul lui Morelos

Romanul a trimis doua suturi din afara careului. Ambele au venit din aproximativ aceeasi pozitie. Unul a prins poarta, altul nu.

Hagi a oferit 4 pase pentru colegii sai.

Ianis a reusit un drigling in careul advers.

Cele 12 atingeri de minge ale lui Ianis in timpul petrecut pe teren

RANGERS 2-1 HIBERNIAN

Echipele de start:

Rangers joaca in aceasta dupa-amiaza primul meci pe teren propriu in campionat dupa mai bine de o luna. Echipa lui Ianis Hagi primeste vizita celor de la Hibernian, intr-o partida din etapa a 34-a din Premiership.

Rangers este deja campioana a Scotiei, iar Hibernian are sanse mari sa termine sezonul pe locul 3, insa meciurile dintre cele doua echipe sunt mereu atractative, iar jurnalistii britanici se asteapta la o partida intensa.

Jucatorii lui Steven Gerrard sunt neinvinsi in acest sezon de Premiership, in cea mai recenta partida din campionat remizand, scor 1-1, cu Celtic.

Meciul dintre Rangers si Hibernian este programat de la ora 17:00 si va fi transmis LIVE pe www.sport.ro.

Echipa probabila a lui Gerrard: McGregor - Patterson, Goldson, Helander, Barisic - Kamara, Davis, Aribo - Hagi, Morelos, Kent