FOTO ȘI VIDEO Altă freză, alt George Pușcaș! Cum a înscris atacantul naționalei primul său gol al sezonului

George Puscas bari Lecco Malcom Edjouma Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 22:04
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 22:08

Echipa românului, Bari, s-a impus în meciul cu Lecco, 3-1 în etapa cu numărul 24 din Serie B.

George Pușcaș a marcat, în sfârșit, primul său gol al sezonului, în Bari - Lecco 3-1 de sâmbătă, meci contând pentru etapa a 24-a din Serie B.

Afișând o freză nouă (vezi galeria foto), vârful și-a făcut datoria, chiar dacă ”nu a fost foarte strălucit, dar a răspuns foarte bine atunci când a fost momentul să schimbe scorul de pe tabelă. Un șut din apropierea porții și primul gol al sezonului” (labaricalcio.it).

George Pușcaș a găsit poarta la al 14-lea meci în Italia din acest sezon

După opt meciuri în Serie A pentru Genoa, plus alte două în Coppa Italia, atacantul naționalei României a marcat la a patra sa partidă din Serie B.

Titular, el a înscris pentru 2-0 în minutul 53, apoi a fost schimbat după nouă minute, în timp ce coechipierul Malcom Edjouma (ex-FCSB), în schimb, a fost integralist.

Bari își pune speranța în George Pușcaș: ”Are toată încrederea clubului”

”Ajuns în această fereastră de transferuri pe fondul unor mari proclamații, Pușcaș are acum toată greutatea atacului pe umeri. Are sarcina de a contracara trendul negativ din compartimentul ofensiv.

Bari are toată încrederea în atacantul român pentru acest moment”, au scris jurnaliștii de la TuttoBari.