Real Madrid Aleix Garcia Girona jude bellingham Vinicius Spania
Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 21:26
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 21:35

Madrilenii erau lideri înaintea întâlnirii directe, cu 58 de puncte față de cele 56 ale Gironei.

FINAL Real Madrid - Girona 4-0 (Vinicius 6, Jude Bellingham 35 și 54, Rodrygo 61)

UPDATE Real s-a impus clar, scor 4-0, și-a permis să rateze și un penalty în minutul 90+1 prin Joselu (care a nimerit bara), și este lider în La Liga acum cu 61 de puncte.

În minutul 61 al derby-ului din La Liga, Real Madrid - Girona, adică locul 1 (58 de puncte) vs locul 2 (56 de puncte), gazdele de pe ”Santiago Bernabeu” o conduc cu 4-0 pe revelația campionatului, în runda cu numărul 24.

Vinicius Junior (6), Jude Bellingham, cu o ”dublă” (35 și 54) și Rodrygo Goes (61) au semnat golurile madrilenilor după prima oră de joc.

La Girona, fostul dinamovist Aleix Garcia, aflat pe lista Barcelonei, este titular în linia mediană.