NEWS ALERT Minune, a înscris George Pușcaș! Primul gol al sezonului pentru atacantul naționalei României

George Puscas bari Echipa Nationala Lecco Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 18:36
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 19:11

”Tricolorul” joacă acum pentru Bari, împrumutat de Genoa.

UPDATE După ce a marcat pentru 2-0 în minutul 53, George Pușcaș a fost schimbat în minutul 62. Coechipierul Malcom Edjouma (ex-FCSB), în schimb, a fost integralist. Bari - Lecco s-a încheiat 3-1 (Benali 26, Pușcaș 53, Sibilli 69, respectiv Novakovich 81).

Știrea inițială

Seceta din sezonul 2023-2024 s-a sfârșit sâmbătă seara pentru George Pușcaș: atacantul naționalei a înscris primul său gol stagional, reușita de 2-0 în Bari - Lecco din Serie B, meci din etapa cu numărul 24 aflat în desfășurare.

După opt meciuri în Serie A pentru Genoa, plus alte două în Coppa Italia, Pușcaș a marcat la a patra sa partidă din Serie B.

”Tricolorul” joacă acum pentru Bari, după ce a fost împrumutat în ianuarie de la Genoa.

Bari își pune speranța în George Pușcaș: ”Are toată încrederea clubului”

”Ajuns în această fereastră de transferuri pe fondul unor mari proclamații, Pușcaș are acum toată greutatea atacului pe umeri. Are sarcina de a contracara trendul negativ din compartimentul ofensiv.

Bari are toată încrederea în atacantul român pentru acest moment”, au scris jurnaliștii de la TuttoBari.