LIVE TEXT Allez, Rareș! Rareș Ilie a debutat oficial pentru Nice, în prima etapă din Ligue 1

Rares Ilie Ligue 1 Lucien Favre Nice Toulouse Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 14:50
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 15:53

OGC Nice a jucat duminică în runda inaugurală din campionatul Franței în deplasare cu Toulouse FC, meci încheiat la egalitate, scor 1-1.

TOULOUSE - NICE 1-1 (Dallinga '20 / Ramsey 78) FINAL

UPDATE 2 Rareș Ilie a fost introdus pe teren în minutul 64. Românul debutează în Ligue 1! În minutul 77 apare pe gazon și Aaron Ramsey (ex-Arsenal, Juventus Torino), și el transferat în această vară de Nice. Ramsey egalează după doar un minut! Rareș Ilie a ieșit la rampă în prelungirile meciului, cu două acțiuni periculoase în careul lui Toulouse.

UPDATE 1 Toulouse conduce cu 1-0 după primele 45 de minute. Thijs Dallinga ('20) a profitat de o eroare uriașă a experimentatului fundaș central Dante (ex-Bayern Munchen) și a deschis scorul la debutul său în Ligue 1.

Știrea inițială

Toulouse FC - OGC Nice, meci din prima etapă din Ligue 1, se joacă duminică de la ora 14, iar românul Rareș Ilie este pe banca de rezerve a oaspeților.

Tânărul mijlocaș ofensiv în vârstă de 19 ani, transferat în această vară de la Rapid, l-a impresionat pe antrenorul Lucien Favre, care mizează astfel pe Ilie în lotul convocat pentru întâlnirea de pe ”Stadium de Toulouse”.