FOTO ȘI VIDEO Rareș Ilie a înscris din nou dar s-a accidentat după doar câteva minute!

Rares Ilie Elvetia FC Lausanne Yverdon Stranieri
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 08:20
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 08:28

Fotbalistul îromân și continuă forma bună de la Lausanne.

Internaţionalul român de tineret Rareş Ilie a marcat un gol pentru FC Lausanne-Sport, care a învins-o pe Yverdon Sport FC cu scorul de 3-1 sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului Elveției.

Donat Rrudhani (9) a deschis scorul, Kaly Sene (20) a majorat diferenţa, iar Rareş Ilie a înscris în minutul 29, însă s-a accidentat şi a fost schimbat în minutul 36. Fotbalistul român a primit nota 7,3 de la Sofascore

Golul oaspeţilor a fost reuşit de Marley Ake (45+2).

Yverdon a evoluat în zece oameni din minutul 31, când a fost eliminat Niklas Gunnarsson.

Mijlocaşul ofensiv român are 3 goluri marcate și 3 pase decisive în 19 partide în acest sezon în campionat, plus o reușită și un assist în Cupa Elveției.