Gestul minunat al lui Florinel Coman inainte de Pasti! "Suntem cu totii alaturi de tine!" Ce a facut 'perla' de la FCSB
![Gestul minunat al lui Florinel Coman inainte de Pasti! Suntem cu totii alaturi de tine! Ce a facut perla de la FCSB Florinel Coman donatie FCSB Gigi Becali](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/04/28/image_galleries/724193/gestul-minunat-facut-de-florinel-coman-inainte-de-pasti-suntem-cu-totii-alaturi-de-tine-ce-a-facut-perla_size6.jpg)
Florinel Coman s-a implicat intr-un caz umanitar in Saptamana Mare.
Fotbalistul de la FCSB a facut o donatie in cadrul campaniei umanitare realizate inaintea sarbatorilor pascale de Radio Zu.
Dupa ce a fost prezentata povestea unui baietel in varsta de 11 ani, care a declarat ca este fanul celor de la FCSB si al lui Coman, fotbalistul a sunat in direct si a donat o suma de bani, daruindu-i pustiului si un tricou si o minge ale echipei ros-albastre.
"Am auzit povestea copilasului. Sunt putin emotionat, dar as vrea sa il ajut si eu cu o suma de bani, e care nu vreau sa o fac publica. Vreau sa-i mai dau si un tricou si o minge cu FCSB, cu semnaturile tuturor jucatorilor.
Imi pare bine ca te-am auzit si sa stii ca suntem alaturi de tine cu toate gandurile bune. Sunt foarte emotionat. Prietena mea mi-a zis de acest caz, eu sunt la antrenament, dar ma bucur foarte mult ca pot sa ajut", a declarat Florinel Coman la Radio Zu.
Baietelul a fost extrem de impresionat si de fericit ca a putut schimba cateva cuvinte cu idolul sau, afisand pe tot parcursul conversatiei un zambet larg pe buze.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News