Cum arată TOP 10 al greilor în circuitul Glory. Pe ce loc a ajuns Badr Hari și românul-surpriză de pe poziția a 10-a

Glory Badr Hari benny adegbuyi TOP 10 Glory Sporturi
Data publicarii: Marti 28 Decembrie 2021, 08:07
Data actualizarii: Marti 28 Decembrie 2021, 08:23

Doi români se află în elita greilor din kick-boxing.

Circuitul Glory a consemnat și în 2021 câteva meciuri tari la categoria supergrea, unde campion rămâne olandezul Rico Verhoeven, protagonistul unei reprezentații de zile mari în acest an.

Cum arată TOP 10 al greilor la final de an în circuitul Glory

Învins în unicul meci pe care l-a disputat în 2021, Benny Adegebuyi se clasează la final de an în ierarhia Glory pe poziția a șasea, în timp ce surpriza o reprezintă un alt român, Raul Cătinaș, situat pe locul 10. "Tăurașul" e unul dintre oamenii-spectacol din fostele gale Local Kombat, care făceau deliciul fanilor în urmă cu peste 10 ani.

Marele perdant al anului e marocanul Badr Hari, faimosul marocan, luptător care în carieră a învins nume mari ale kick-boxingului, coborând până pe locul 8.

Marocanul stabilit în Olanda a pierdut la finele anului trecut în fața lui Benny Adegbuyi, iar în urmă cu câteva luni a fost răpus prin KO de polonezul Arkadiusz Wrzosek.

Benny Adegbuyi a pierdut în octombrie prin KO meciul cu Antonio Plazibat, în runda secundă a luptei din cadrul Galei Glory Collision 3.

TOP 10 al greilor în circuitul Glory

Campion: Rico Verhoeven (Olanda) 60 victorii - 10 eșecuri - niciun egoal / all-time în cirucuitul de kick-boxing