Inca o LOVITURA pentru Real Madrid! S-a intamplat la meciul cu Betis: Solari nu mai scapa!

Karim Benzema accidentare Real Betis - Real Madrid Real Madrid accidentari Real Madrid Karim Benzema santiago solari Spania Inca o LOVITURA pentru Real Madrid! S-a intamplat la meciul cu Betis: Solari nu mai scapa!
Data publicarii: Luni 14 Ianuarie 2019, 09:20
Data actualizarii: Luni 14 Ianuarie 2019, 09:29

Real Madrid a castigat cu 2-1 meciul cu Real Betis, insa problemele se tin scai de echipa lui Solari.

Karim Benzema a fost schimbat la pauza meciului cu Real Betis de duminica seara. Jucatorul a suferit o fractura la degetul mic de la mana dreapta si a devenit si el indisponibil pana cand isi va rezolva problema.

Astfel, Santiago Solari trebuie sa se descurce cu o echipa din care lipsesc jucatori importanti, precum Asensio, Bale, Courtois, Diaz, Kroos, Llorente si Sanchez, toti accidentati.

Luka Modric a deschis scorul cu Betis, in minutul 13. Echipa lui Solari a fost egalata in minutul 63 de Canales. Golul victoriei a venit abia in minutul 89, odata cu reusita lui Dani Ceballos.