Barcelona i-a prelungit contractul lui Valverde. Decizie surprinzatoare: ce durata are noua intelegere

Autor: Sport.ro
Vineri 15 Februarie 2019, 10:33

Barcelona s-a inteles cu Ernesto Valverde pentru un nou contract.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Valverde a readus titlul pe Camp Nou, insa a primit contract pe un singur sezon! Catalanii anunta ca au batut palma cu antrenorul pentru prelungirea contractului in sezonul 2019/2020 cu optiune de prelungire pe inca un sezon, 2020/2021.

Semnarea contractului va avea loc azi in biroul presedintelui Josep Maria Bartomeu de la Camp Nou.

Ernesto Valverde a castigat titlul si Cupa Spaniei in primul sezon ca antrenor, iar vara trecuta s-a impus in Supercupa Spaniei.

Messi, golgheter si cu Valverde pe banca!

In cele 96 de meciuri la conducere, Barcelona a castigat 65 dintre ele, a obtinut 22 de remize si a suferit 9 infrangeri.

Cu Valverde pe banca, Barcelona a fost aproape sa incheie sezonul trecut neinvinsa, iar recent a incheiat o serie de 37 de meciuri consecutive cu gol marcat in campionat.

In cele 96 de meciuri, Barcelona lui Valverde a marcat 233 de goluri si a primit doar 78. Leo Messi e golgheter in continuare, cu 74 de goluri sub comanda antrenorului actual.

Mesajul lui Mihai Tudose după ce a suferit un infarct. Starea în care se află fostul premier