Barcelona, chinuita pe Camp Nou de Valladolid inainte de El Clasico! Dembele i-a salvat in minutul 90 pe catalani care se apropie la un singur punct de Atletico!

fc barcelona Atletico Madrid Ousmane Dembele Real Madrid Valladolid Spania Barcelona, chinuita pe Camp Nou de Valladolid inainte de El Clasico! Dembele i-a salvat in minutul 90 pe catalani care se apropie la doar doua puncte de Atletico!
Data publicarii: Marti 06 Aprilie 2021, 00:05
Data actualizarii: Marti 06 Aprilie 2021, 00:15

Barcelona a invins pe teren propriu cu 1-0 pe Valladolid in etapa cu numarul 29 din La Liga.

Echipa lui Ronald Koeman a fost tinuta in sah timp de 90 de minute de echipa patronata de legendarul Ronaldo, insa Dembele i-a salvat pe catalani cu un gol in ultimul minut regulamentar de joc.

Extrema franceza a reluat din prima la coltul scurt o centrare venita din partea dreapta de la Frenkie de Jong si prelungita de Araujo, iar portarul Masip nu a putut interveni.

A fost al patrulea gol marcat de Ousmane Dembele in acest sezon de la Liga in 22 de meciuri jucate. Cu aceasta victorie Barcelona s-a apropiat la un singur punct de liderul Atletico. Echipa lui Simeone a fost invinsa in deplasare de Sevilla cu 1-0 si are doar 3 victorii in ultimele 8 etape in Spania.

De asemenea, Barcelona a trecut din nou cu doua puncte peste Real Madrid inainte de meciul direct de pe Santiago Bernabeu care se va juca pe 10 aprilie de la ora 22:00.

Cum arata clasamentul din La Liga dupa Barcelona 1-0 Valladolid: