VIDEO EXCLUSIV | Tanase a fost aproape sa ajunga in presa mondiala! Dupa golul cu Macedonia de Nord, golgheterul Ligii 1 a ratat o ocazie URIASA cu panzerele germane

Romania a jucat impotriva Germaniei in preliminariile pentru Campionatul Mondial.

Nemtii au intrat la pauza cu un avantaj de 1-0 dupa golul marcat de Serge Gnabry in minutul 17. Dupa pauza, Nita a avut cateva interventii extrem de bune, inainte ca Florin Tanase sa rateze o ocazie uriasa.

Fotbalistul care a marcat primul sau gol la nationala in meciul cu Macedonia de Nord, a sutat cu piciorul stang din interiorul careului putin peste poarta lui Neuer.

Primii pacienți cu Covid-19, aflați în stare gravă, au fost internați la Spitalul Foișor