Romania U21 EURO 2019 EURO U21 Germania U21 Nationala ROMANIA - GERMANIA 2-4: "Sprint final spre FINALA!" Nemtii exlulta dupa rasturnarea fabuloasa de scor! Cum au reactionat
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2019, 21:20
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2019, 21:24

Germania U21 a invins Romania U21 in semifinala EURO 2019 cu 4-2 si va juca finala de duminica.

Visul Romaniei U21 la finala EURO U21 a fost spulberat in prelungiri de nationala Germaniei. Romania conducea cu 2-1 la pauza prin dubla cu George Puscas, insa nemtii au revenit dupa pauza si au marcat de trei ori din faze fixe. A fost un penalty controversat si doua lovituri libere cu care Radu a fost executat!

BILD: SPRINT FINAL CATRE FINALA!

• ROMANIA - GERMANIA 2-4: Sprint final spre FINALA! Nemtii exlulta dupa rasturnarea fabuloasa de scor! Cum au reactionat

Nemtii de la Bild remarca batalia de la 40 de grade cu Romania, dar si reusitele din final care au adus calificarea Germaniei. "Ce batalie a fost pe caldura din semifinala. Ce ce sprint final grozav! Germania a facut fata celui mai serios asalt de la acest turneu final iar acum se poate gandi la apararea trofeului", a scris Bild.

Kicker titreaza sec. "Germania U21 ajunge in finala EURO U21", in timp ce Marca si As remarca reusita lui Waldschmidt din prelungiri. "Waldschmidt o califica pe Germania in finala in minutul 90"

L'Equipe: "Sperante la EURO. Germania invinge Romania si se califica in finala", scrie si cel mai citit ziar francez de sport.