ROMANIA U21 - GERMANIA U21 | Generatia stelara! Romania, peste Germania la toate capitolele in prima repriza

Romania U21 EURO U21 Germania U21 Mirel Radoi Nationala ROMANIA U21 - GERMANIA U21 | Generatia stelara! Romania, peste Germania la toate capitolele in prima repriza
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2019, 20:04
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2019, 20:06

Romania U21 a oferit o noua reprezentatie de exceptie la EURO U21.

Echipa lui Mirel Radoi a reusit cea mai buna repriza de la acest turneu final. Chiar peste repriza a doua a meciului cu Anglia.

Romania U21 a primit gol rapid, pe un contraatac. A fost pentru prima data cand Romania a fost condusa la EURO, dar elevii lui Radoi au revenit imediat. Puscas a reusit o dubla si a intors scorul pana la pauza.

Romania a fost peste Germania la toate capitolele in prima repriza a semifinalei. 9-8 este raportul suturilor in favoarea jucatorilor nostri, 4-3 raportul suturilor pe poarta, 60% posesie si 85% acuratete a paselor.