George Puscas, EROUL Romaniei la EURO U21! Ce onoare: cu cine a fost comparat de comentatorii englezi

George Puscas EURO 2019 EURO U21 Germania U21 Romania U21 Nationala George Puscas, EROUL Romaniei la EURO U21! Ce onoare: cu cine a fost comparat de comentatorii englezi
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2019, 20:10
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2019, 20:30

George Puscas a marcat de doua ori in poarta Germaniei in prima repriza. VEZI MECIUL LIVE AICI!

Romania a dominat Germania in prima repriza a semifinalei EURO U21, iar la pauza, elevii lui Mirel Radoi conduceau cu 2-1. George Puscas a fost eroul pustilor de la tineret, cu o dubla spectaculoasa. Primul gol a venit din penalty, iar pe al doilea l-a reusit cu o lovitura spectaculoasa de cap. Puscas putea sa faca 3-1 in prelungiri, cand a trimis iar cu capul, dar portarul nemtilor a avut o interventie miraculoasa.

GEORGE PUSCAS, COMPARAT CU ALANA SHEARER!

Comentatorii englezi au primit cu invidie cum nationala Romaniei tavalea Germania, detinatoarea trofeului, in prima repriza. Ei l-au comparat pe atacantul roman cu Alan Shearer, legendarul atacant al Angliei, cel mai bun marcator al lor din toate timpurile. "De vreo 10 ori l-au cumparat cu Shearer", comenteaza englezii pe Twitter.

Urmareste AICI Romania - Germania, semifinala EURO U21!