GE-NI-AL! Mihaila, noua 'BESTIE' a Romaniei! A inscris un gol SUPERB cu un sut incredibil de la distanta

Data publicarii: Joi 25 Martie 2021, 23:01
Data actualizarii: Joi 25 Martie 2021, 23:12

Romania a jucat pe teren propriu cu Macedonia de Nord in preliminariile pentru Mondialul din Qatar.

Nationala lui Radoi a condus la pauza cu scorul de 1-0, gratie golului marcat de Florin Tanase.

Dupa pauza a intrat in scena Valentin Mihaila. La primul meci pentru nationala mare, Mihaila a reusit un gol senzational din afara careului.

Fostul jucator al Craiovei a primit mingea in partea stanga, a luat faza pe cont propriu, a avansat si a sutat de la 22 de metri la coltul lung fara nicio sansa pentru portarul Dimitrievski.

Mihaila a intrat pe teren in minutul 14, inlocuindu-l pe Florinel Coman, care a acuzat probleme musculare si nu a mai putut continua.