FOTO Suporteri de lux pentru Real Madrid! Rafael Nadal s-a "încălzit" pe Stade de France înaintea optimilor de la Roland Garros

rafael nadal Finala Ligii Campionilor Real Madrid Stade de France Liga Campionilor
Data publicarii: Sambata 28 Mai 2022, 23:34
Data actualizarii: Sambata 28 Mai 2022, 23:50

Aflat la turneul de Grand Slam de la Roland Garros, Rafael Nadal a profitat pentru a participa la finala Ligii Campionilor.

Mare fan Real Madrid, de 13 ori campioană în Cupa Campionilor și Liga Campionilor, tenismenul cu 13 titluri de Grand Slam cucerite pe zgura pariziană este prezent pe Stade de France, pentru a asista la finala dintre Liverpool și Real Madrid.

În data de 30 aprilie, când Real Madrid a câștigat matematic titlul în La Liga, Rafael Nadal a dat lovitura de start a partidei câștigate de madrileni, în defavoarea CF Espanyol, scor 4-0.

Nadal, talismanul lui Real Madrid?

Sportivul iberic a fost prezent pe Santiago Bernabeu și la meciul din semifinalele Ligii Campionilor, Real Madrid - Manchester City, atunci când echipa antrenată de Ancelotti s-a impus cu 3-1, reușind să întoarcă scorul din partida tur, 4-3 pentru "cetățeni".