Săptămână magică în Liga Campionilor! Ce echipe s-au calificat până acum în sferturi la „masa bogaților”

Champions League Bayern Munchen - PSG Tottenham - AC Milan Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 09 Martie 2023, 00:18
Data actualizarii: Joi 09 Martie 2023, 00:18

Champions League a oferit încă o seară magică!

Miercuri, Bayern Munchen a eliminat-o pe Paris Saint-Germain. „Bavarezii” au înscris două goluri în retur, iar scorul general de 3-0 i-au trimis pe Lionel Messi și Kylian Mbappe înapoi pe Parc des Princes.

În celălalt meci al serii, Tottenham - Milan s-a încheiat la egalitate, 0-0. În tur, „rossonerii” s-au impus cu 1-0 pe San Siro și s-au calificat, în consecință, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Marți, Benfica a „spulberat-o” pe Club Brugge, scor 5-1, și a trecut mai departe cu 7-1 la general. Chelsea a reușit să întoarcă scorul din tur cu Borussia Dortmund (0-1) și a mers mai departe în competiție, după 2-0 pe Stamford Bridge.

• Astfel, echipele calificate de până acum sunt: Benfica, Chelsea, Bayern Munchen și AC Milan

Ce meciuri urmează în Liga Campionilor

Săptămâna următoare rămân patru meciuri de disputat: FC Porto - Inter (0-1 în tur) și Manchester City - Leipzig (1-1 în tur) marți, de la ora 22:00, respectiv Napoli - Frankfurt (2-0 în tur) și Real Madrid - Liverpool (5-2 în tur) miercuri, de la aceeași oră.