UEFA CHAMPIONS LEAGUE | TSKA 1-0 Real, SCANDAL cu Hategan la centru! United 0-0 Valencia; Bayern 1-1 Ajax; Nebunie la Lyon - Sahtior si AEK - Benfica | Hoffenheim 1-2 Man City

uefa champions league bayern munchen ajax manchester united valencia rezultate uefa champions league Scoruri Liga Campionilor Liga Campionilor TSKA MOSCOVA - REAL MADRID
Live Blog
LIGA CAMPIONILOR
Data publicarii: Marti 02 Octombrie 2018, 23:50
Data actualizarii: Miercuri 03 Octombrie 2018, 00:10

Comentam impreuna cele mai tari momente ale etapei a 2-a din UEFA Champions League pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si m.sport.ro.

23:56 02 Oct

ROSU dat de Ovidiu Hategan pentru portarul celor de la TSKA Moscova, Akinfeev, in prelungirile partidei! Legenda celor de la TSKA a primit 2 galbene in aceeasi faza si a iesit un adevarat scandal! Akinfeev nu a inteles decizia arbitrului roman.

23:53 02 Oct
Gest superb al lui Justin Kluivert dupa primul sau gol in UEFA Champions League - el a afisat un tricou cu numele fostului sau coechipier de la Ajax, Abdelhak Nouri, cel care a suferit un atac cardiac in timpul unui meci in iulie 2017, fiind in coma pana in august 2018.
23:51 02 Oct
GOOOOOL AS ROMA! Italienii fac scorul serii - este 5-0, Dzeko a reusit un hattrick!
23:39 02 Oct
GOOOOOOL BENFICA! Incredibil! Portughezii, desi sunt in inferioritate numerica, au din nou avantaj in Grecia! AEK - Benfica e 2-3

23:31 02 Oct
GOOOOOOOL AS ROMA! Fiul fostului jucator de la Barcelona, Patrick Kluivert, Justin, inscrie si el!
23:30 02 Oct
GOOOOOOOOOL LYON! CE NEBUNIE! Sahtior este egalata de la 2-0 dupa 2 reusite intr-un minut! Dupa Dembele, a inscris si Dubois.
23:29 02 Oct
GOOOOOOL AEK ATENA! Campioana Greciei revine de la 0-2 si egaleaza dupa reusita lui Klonaridis!
23:20 02 Oct
GOOOOOL AS ROMA! Under duce scorul la 3-0
23:17 02 Oct

GOOOOOOOL AEK! Grecii reduc din diferenta prin Klonaridis in fata lui Benfica!

23:14 02 Oct
GOOOOOOOL SAHTIOR! Junior Moraes reuseste dubla!
22:49 02 Oct
GOOOOOOL SAHTIOR! Junior Moraes deschide scorul in deplasarea de la Lyon!
22:43 02 Oct
GOOOOOOL AS ROMA! Dzeko reuseste dubla
22:25 02 Oct

GOOOOOOOOOOL AJAX! Olandezii dau lovitura cu Bayern! Este 1-1!

22:19 02 Oct
GOOOOOOOL BENFICA! Inscrie si Grimaldo contra lui AEK!

22:08 02 Oct
GOOOOOOL BENFICA! Portughezii conduc in Grecia pe AEK!
22:07 02 Oct
GOOOOOOL BAYERN! GOOOOOOOOL AS ROMA! Inceput nebun de seara! Hummels deschide scorul pentru Bayern cu Ajax, in timp ce Dzeko marcheaza in minutul 3 cu Viktoria Plzen!

22:05 02 Oct
GOOOOOOOOL TSKA MOSCOVA!!!! Vlasic deschide scorul pentru rusi dupa doar 65 de secunde cu un sut din careu!
21:48 02 Oct
FINAL! Juventus castiga cu 3-0 si are 6 puncte si golaveraj 5-0 in grupa H. Manchester City castiga cu mari emotii in fata lui Hoffenheim si face si ea 3 puncte, golaveraj 3-3 dupa 2 etape!
21:41 02 Oct
GOOOOOOL MANCHESTER CITY! Echipa lui Guardiola se salveaza dupa o gafa uriasa in apararea lui Hoffenheim! Un fundas intarzie degajarea, David Silva ii "fura" mingea si inscrie!

21:30 02 Oct
Young Boys ramane in 10 - Ali Camara primeste al doilea cartonas galben dupa un fault dur
21:24 02 Oct
GOOOOOOOL JUVENTUS! Dybala isi completeaza hattrick-ul dupa o faza superba a liderului din Serie A

20:29 02 Oct

GOOOOOOL JUVENTUS! Matuidi suteaza de la marginea careului, portarul elvetienilor respinge in fata, Dybala e pe faza si inscrie

20:06 02 Oct
GOOOOOOOL MAN CITY! Sane ii paseaza decisiv lui Aguero iar acesta inscrie din fata portii
20:02 02 Oct
GOOOOOL JUVENTUS! Dybala deschide scorul in minutul 5 cu o reluare din voleu din careu!
20:01 02 Oct
GOOOOOOOL HOFFENHEIM! Belfodil deschide scorul dupa doar 1 minut! Campioana Angliei e la pamant!
19:10 02 Oct

HOFFENHEIM - MANCHESTER CITY

19:08 02 Oct
JUVENTUS - YOUNG BOYS

Suspendat pentru acest meci dupa eliminarea cu Valencia, Cristiano Ronaldo este inlocuit in primul 11 cu Bernardeschi

11:27 02 Oct
TSKA Moscova - Real Madrid va fi condus la centru de romanul Ovidiu Hategan.  Hategan a mai fost prezent in acest sezon la partida Besiktas - Partizan, din play-off-ul Europa League.

In 2017, arbitrul roman a fost la centru in 4 patride din Champions League: Sporting - Barcelona, Porto - Leipzig, Maribor - Sevilla si Bayern - Besiktas.
09:44 02 Oct
Mourinho s-ar putea sa isi joace postul in meciul cu Valencia. Dupa rezultatele din Premier League si Cupa Ligii, Manchester United nu isi permite un pas si in UEFA Champions League.
09:27 02 Oct