'Mr. Champions League' la datorie! :) Ronaldo îi aduce victoria lui United cu un gol în prelungiri

Cristiano Ronaldo Champions League Manchester United Villarreal Liga Campionilor Cristiano Ronaldo
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 30 Septembrie 2021, 00:08
Data actualizarii: Joi 30 Septembrie 2021, 00:12

Manchester United și Villarreal s-au întâlnit în a doua etapă a grupelor Champions League.

Reeditarea finalei Europa League, câștigată de echipa lui Unai Emery în urmă cu câteva luni, s-a ridicat la nivelul așteptărilor. Scorul a fost deschis de Paco Alcacer, în minutul 53, iar soarta meciului părea să încline din nou spre gruparea iberică.

Alex Telles a reușit însă să egaleze cu o super-execuție după o centrare a lui Bruno Fernandes din lovitură liberă. Villarreal a mai avut o ocazie imensă pe finalul meciului, însă jucătorii lui Emery nu au reușit să profite. Trimis titular de Solksjaer, Cristiano Ronaldo a confirmat încă o dată că Champions League este competiția sa favorită.

• Cristiano Ronaldo

Superstarul portughez, devenit jucătorul cu cele mai multe prezențe în competiția supermă, după ce l-a depășit pe Casillas, care avea 177 de meciuri jucate, a ieșit la rampă la momentul potrivit. Ronaldo a înscris în ultimul minut de prelungiri și a adus astfel prima victorie a echipei sale în faza grupelor, după înfrângerea cu Young Boys, 1-2.