VIDEO Cu Ronaldo pe teren, Manchester United a cedat surprinzător în fața lui Aston Villa

Cristiano Ronaldo Manchester United Premier League Superliga
Data publicarii: Sambata 25 Septembrie 2021, 17:09
Data actualizarii: Sambata 25 Septembrie 2021, 17:21

Manchester United continuă seria meciurilor fără victorie.

Cu Ronaldo pe teren încă din primul minut, Manchester United a capitulat surprinzător în fața lui Aston Villa, în etapa a șasea Premier League.

Lucrurile se complică extrem de mult în campionat pentru echipa lui Solskjaer, care a ajuns la cea de-a treia înfrângere în ultimele patru partide.

Golul victoriei lui Aston Villa a fost marcat de Hause, în minutul 88, din pasa lui Luiz. United putea restabili egalitatea în minutele de prelungire (90+3), însă Fernandes a ratat lovitura de pedeapsă de care au beneficiat „diavolii”.

După ce a pierdut cele trei puncte pe final de meci, Solskjaer a mai primit o lovitură importantă în perspectiva meciurilor viitoare. Shaw și Maguire s-au accidentat și vor lipsi de la meciurile viitoare ale „diavolilor”.

Pentru Manchester United urmează duelul cu Villareal din grupele Ligii Campioanilor, care se va disputa miercuri, de la ora 22:00.