Încă un jucător a plecat de la FCSB! Gigi Becali i-a reziliat contractul

Încă un jucător a plecat de la FCSB! Gigi Becali i-a reziliat contractul Superliga

FCSB s-a despărțit în această vară de mai mulți jucători.

Baba Alhassan, Vlad Chiricheș, Darius Olaru, Daniel Graovac și Mamadou Thiam au plecat deja de la echipă. 

David Kiki, OUT de la FCSB

  • David kiki 4

Miercuri, Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, a mai dat afară un jucător. Fundașul stânga David Kiki a semnat rezilierea contractului cu FCSB, potrivit Iamsport.

David Kiki mai avea un an de contract cu formația condusă de Gigi Becali, însă finanțatorul roș-albaștrilor anunțase deja că nu se va mai baza pe fotbalistul din Benin.

Kiki era jucătorul celor de la FCSB din 2024, însă, în cei doi ani în care a îmbrăcat echipamentul roș-albastru, fundașul lateral a bifat doar 17 apariții.

  • 300.000 de euro este cota de piață a lui David Kiki, potrivit Transfermarkt.
Publicitate
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!