City si Real si-au luat BILETELE in sferturile Champions League! 'Talismanul' Ramos s-a intors cu gol! EURO-GOL al lui De Bruyne cu Gladbach! Aici ai tot ce s-a intamplat

uefa champions league Atalanta Borussia Monchengladbach Manchester City Real Madrid Liga Campionilor
Live Blog
Champions League
Data publicarii: Marti 16 Martie 2021, 20:55
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2021, 23:56

Manchester City si Real Madrid s-au calificat in sferturile Champions League!

23:56 16 Mar
Manchester City si Real Madrid si-au asigurat prezenta in sferturile de finala UEFA Champions League, alaturi de Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, FC Porto si Liverpool!

Urmeaza sa se stabileasca ultimele doua echipe calificate dintre: Lazio - Bayern si Atletico Madrid - Chelsea.

23:47 16 Mar
GOOOOL REAL! Lucas ii paseaza lui Asensio, care inscrie la prima atingere de balon! 3-1
23:43 16 Mar
GOOOOOOL ATALANTA! Muriel reuseste sa reduca din diferenta cu o executie superba din lovitura libera! 2-1
23:18 16 Mar

GOOOOL REAL! Vinicius este faultat pe linia careului de Toloi, iar arbitrul arata punctul cu var! Sergio Ramos transforma fara probleme lovitura de pedeapsa! 2-0

22:38 16 Mar
GOOOOOL REAL! Modric profita de o eroare uriasa a lui Sportiello, care degajeaza gresit! Balonul ajunge la mijlocasul lui Real, care ii paseaza lui Benzema. Atacantul francez inscrie fara probleme si deschide scorul.
22:25 16 Mar
GOOOOOL CITY! Foden recupereaza in propriul teren si avanseaza spre poarta, ii trimite un 'no look pass' lui Gundogan, care ramane singur cu portarul si inscrie! 2-0
22:15 16 Mar
GOOOOOOL CITY! Kevin De Bruyne prinde un sut puternic din exteriorul careului si trimite spre vinclu! Balonul se duce superb in poarta!
21:00 16 Mar
Real Madrid - Atalanta

Echipele de start:

20:59 16 Mar
Manchester City - Borussia Monchengladbach

12:58 16 Mar

Continua meciurile din returul optimilor de finala din cea mai importanta competitie la nivel de cluburi din Europa.

Manchester City va juca pe teren propriu cu Borussia Monchengladbach dupa ce a invins in meciul tur cu scorul de 2-0, intr-un meci disputat pe stadionul Ferenc Puskas din Budapesta. Bernardo Silva si Gabriel Jesus au marcat pentru echipa lui Guardiola, care este mare favorita la calificarea in sferturile de finala.

Antrenorul spaniol se va putea baza pe toate vedetele, singurul jucator indisponibil pentru acest meci fiind Nathan Ake, accidentat de o perioada mai lunga de timp.

De partea cealalta, Marco Rose nu ii va putea folosi pe Musel si Villalba care sunt accidentati, in vreme ce Bensebaini si Kramer sunt incerti tot din cauza unor probleme medicale.

In celalalt meci al zilei, Real Madrid primeste vizita celor de la Atalanta. Echipa antrenata de Zinedine Zidane a castigat la Bergamo cu 1-0 prin golul marcat de Ferland Mendy in minutul 86.

Desi pare favorita certa la calificare, campioana Spaniei ar putea primi o replica destul de solida din partea echipei lui Gasperini, recunoscuta in Europa pentru stilul extrem de ofensiv.

Zidane nu va avea la dispozitie cativa jucatori importanti precum Carvajal, Casemiro, Mariano sau Odriozola din cauza unor accidentari, dar nici pe Eden Hazard care a acuzat din nou probleme musculare dupa meciul cu Elche.

De partea cealalta, Gian Piero Gasperini nu ii va putea folosi pe Freuler, care a fost eliminat in tur, si nici pe Hateboer, Kovalenko si Sutalo, care sunt accidentati.

• Continua meciurile din optimile Champions League! Manchester City pare a avea o misiune usoara, Atalanta incearca sa dea marea lovitura la Madrid! City - Gladbach si Real - Atalanta, LIVE TEXT de la 22:00