ULTIMA ORA | Primul jucator care e OUT de la FCSB! Becali ii rezileaza contractul dupa meciul cu Craiova! Cine pleaca de sub comanda lui Vintila

FCSB Juvhel Tsoumou Universitatea Craiova Superliga ULTIMA ORA | Primul jucator care e OUT de la FCSB! Becali ii rezileaza contractul dupa meciul cu Craiova! Cine pleaca de sub comnanda lui Vintila
Data publicarii: Joi 19 Decembrie 2019, 15:26
Data actualizarii: Joi 19 Decembrie 2019, 15:33

FCSB se desparte de un jucator.

Juvhel Tsoumou a marcat golul victoriei in meciul din turul campionatului, disputat pe terenul celor de la Craiova. Atunci FCSB reusea sa se impuna cu 1-0, gratie golului marcat de Tsoumou.

Potrivit informatiilor Fanatik, dupa meciul retur cu Craiova FCSB se va desparti de Tsoumou. Dupa doar 4 luni si trei meciuri jucate in tricoul ros-albastrilor, atacantul va deveni jucator liber de contract.

Congolezul a mai evoluat 74 de minute impotriva celor de la CFR Cluj si 45 de minute in meciul de cupa cu U Cluj.

Atacantul a sosit la FCSB tot din postura de jucator liber in luna septembrie, dupa ce sezonul trecut jucase la Hermannstadt.