FOTO Schimbare la FCSB în minutul 28! Fotbalistul s-a dus în trombă la vestiare

farul - fcsb eduard radaslavescu Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 21:39
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 21:42

Farul - FCSB e LIVE TEXT - AICI.

Cele două echipe s-au întâlnit duminică seară la Ovidiu în a doua rundă din play-off-ul Superligii României. Ultimul meci dintre Farul și FCSB s-a terminat 1-1, în returul sezonului regular, pe Arena Națională.

Schimbare la FCSB în minutul 28! Fotbalistul s-a dus în trombă la vestiare

FCSB a mizat încă din primul minut pe Eduard Radaslavescu, completând tripleta ofensivă alături de Alexandru Băluță și Florinel Coman. Doar că în minutul 28 al partidei, fotbalistul a fost schimbat, iar în locul său a pășit pe suprafața de teren Octavian Popescu.

”Stați că vine Radaslavescu și o să vedeți!”, spunea Gigi Becali la televiziunea DigiSport în urmă cu două săptămâni.

După ce a fost schimbat, jucătorul roș-albaștrilor a fost imediat consolat de Mihai Lixandru, Risto Radunovici, Adrian Șut și Vlad Chiricheș. Eduard Radaslavescu a plecat în trombă spre vestiare, fără să dea ochi cu Elias Charalambous, antrenorul FCSB-ului.

Echipele de start

• Farul Constanța: Buzbuchi - M. Popescu, Larie, Gustavo Henrique, Dussaut - Cr. Ganea, Queiros, Grameni - R. Deaconu, L. Munteanu, I. Cojocaru

Rezerve: Mușat, Boli, Kiki, Dănuleasa, Grosu, Nedelcu, Casap, Budescu, N. Popescu, Al. Stoica, Rivaldinho, Grygoryan

Antrenor: Gică Hagi

• FCSB: Târnovanu - V. Crețu, Ngezana, Chiricheș, Radunovic - Lixandru, Ad. Șut, Olaru - Radaslavescu, Al. Băluță, Fl. Coman

Rezerve: M. Udrea, A. Vlad, Dawa, Haruț, Oct. Popescu, Miculescu, Pandele, Antwi, M. Toma, Alhassan, D. Popa

Antrenor: Elias Charalambous

Farul Constanța - FCSB, înainte de meciul direct

În play-off-ul Superligii, Farul Constanța ocupă poziția a cincea cu 25 de puncte. În ultimul meci, echipa pregătită de Gică Hagi a câștigat în deplasare, pe terenul lui Rapid, scor 1-2.

De cealaltă parte, FCSB a început play-off-ul cu o victorie la Sepsi, câștigând în deplasare cu 2-1, clasându-se pe prima poziție, cu 35 de puncte.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 36 de ori, de 23 de ori s-au impus bucureştenii, de opt ori au câştigat dobrogenii, iar de alte cinci ori au remizat.