Ciprian Marica dezvăluie, după Farul - FCSB: ”Ne-am îndeplinit obiectivul!”

farul - fcsb Ciprian Marica Superliga Superliga Ciprian Marica, fost atacant al echipei naționale / Foto: Captură PRO TV.
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 08:27
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 08:26

Farul Constanța a suferit o înfrângere în a doua etapă a play-off-ului împotriva celor de la FCSB, scor 0-1.

Campioana en-titre a primit vizita roș-albaștrilor duminică seară la Ovidiu. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Elias Charalambous s-a impus cu 1-0 și a părăsit Constanța cu toate cele trei puncte, esențiale în lupta la titlu.

După meci, Ciprian Marica a analiazat Farul - FCSB (DETALII AICI), dar a dezvăluit și că obiectivul ”marinarilor” a fost îndeplinit odată cu accederea în play-off-ul Superligii României.

De asemenea, acționarul minoritar a mai punctat că Farul nu s-a gândit niciodată la titlu și în acest sezon și a susținut că nu mai există presiune pe umerii elevilor lui Gică Hagi.

”Noi nu avem o presiune. Obiectivul este îndeplinit și nu suntem departe de cupele europene. Nu a fost niciodată în plan campionatul pentru noi”, a spus Ciprian Marica.

Farul Constanța se află pe locul cinci cu 25 de puncte, clasându-se la două lungimi în fața ultimei poziții ocupate de Sepsi OSK și la trei de Rapid și CFR Cluj, locurile patru, respectiv trei.

FCSB - Farul Constanța 1-0

Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 82 de Adrian Șut, care s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a reluat în poarta lui Alexandru Buzbuchi în urma centrării executate cu maximă precizie de Florinel Coman.

Confruntarea de la Ovidiu a mai fost marcată și de schimbarea din minutul 28 a lui Eduard Radaslavescu, înlocuit de Tavi Popescu, dar și de accidentarea lui Siyabonga Ngezana din partea secundă, schimbat cu Joyskim Dawa.