Reacția lui Chipciu după interviul dat de Dan Nistor

alex chipciu bataie nistor chipciu Dan Nistor U Cluj Universitatea Craiova - U Cluj Superliga Dan Nistor și Alex Chipciu, după U Craiova - U Cluj 2-2 / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 08:34
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 08:52

Universitatea Craiova - U Cluj 2-2 (2-0), meci din runda a 25-a, a fost marcat și declarația surprinzătoare dată la final de Dan Nistor - VEZI VIDEO.

Dan Nistor a revitalizat jocul de la mijlocul terenului al 'Șepcilor Roșii' în actul secund al partidei de pe Ion Oblemeneco, din etapa a 25-a. După ce în prima repriză oltenii au marcat de două ori, Ioan Ovidiu Sabău, antrenorul ardelenilor, și-a certat elevii la pauză. Și efectele s-au văzut în teren. Mult mai activă în joc, U Cluj a mizat pe combinații în viteză și a găsit aproape la fiecare fază breșe în defensiva șubredă a gazdelor.

Atacurile oaspeților s-au concretizat și prin două goluri, iar partida s-a terminat la egalitate, spre nemulțumirea lui Nicușor Bancu, liderul lui U Craiova, care a dat vina pe arbitraj pentru egalul de vineri seara.

La interviurile de după meci, Dan Nistor a fost întrebat ce s-a întâmplat la pauză, în vestiar, o chestiune cu trimitere la modul în care Ioan Ovidiu Sabău și-a dojenit jucătorii. Pus pe glume, dar cu o mină serioasă, Nistor a spus că s-a bătut cu amicul Alex Chipciu, colegul său din linia de mijloc a ardelenilor.

Chipciu a reacționat la miezul nopții pentru Gsp. „A fost o glumă de-ale lui Dan! Cum să ne batem?”.