Primele critici pentru Dica de la Gigi Becali: "A gresit, i-am spus sa-l scoata la pauza!" Ce a facut antrenorul FCSB-ului

Nicolae Dica FCSB Gigi Becali Mihai Roman Rapid Viena Superliga Primele critici pentru Dica de la Gigi Becali: "A gresit, i-am spus sa-l scoata la pauza!" Ce a facut antrenorul FCSB-ului
Data publicarii: Sambata 01 Septembrie 2018, 09:34
Data actualizarii: Sambata 01 Septembrie 2018, 09:41

FCSB a fost eliminata din play-off-ul Europa League de catre Rapid Viena cu 3-4 la general.

Daca imediat dupa partida l-a aparat pe Dica si a preferat sa puna tunurile pe portarul Andrei Vlad, Gigi Becali a criticat si o decizie luata de antrenorul vicecampioanei Romaniei. Becali a dezvaluit la o zi dupa partida ca Dica nu i-a ascultat dorinta de a-l inlocui pe Mihai Roman la pauza! Roman a jucat pana in minutul 74.

"Dica a gresit, trebuia sa inchida jocul in repriza a doua. Eu am vorbit la pauza sa-l scoata pe Roman si sa bage un jucator mai proaspat. Dar uite ca nu s-a intamplat asta" a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Roman a avut o prestatie buna in partida cu Rapid Viena, fiind unul dintre cei mai buni stelisti de pe teren - a centrat la golul de 1-0 al lui Gnohere si a marcat apoi cu o lovitura de cap. Dica a motivat dupa meci schimbarea lui Roman pe motiv ca acesta era obosit.